Searching...
20 Nisan 2016 Çarşamba

Google Pagerank Kaldırıldı mı?

PageRank, bilindiği üzere Google arama motoru tarafınca site sıralamalarında kullandığı algoritmanın sonucudur. Web sitenize Google'nin verdiği değeri göstermekteydi. Kısaca Google'nin sitenize vermiş olduğu 0'dan 10'a kadar bir değerdi. Pagerank, genelde sayfaya verilmiş bağlantılara,  bağlantı veren sayfaların kalitesine ve özgün bir içeriğe bağlı olarak değişmekteydi.

"Page Rank Kaldırıldı mı? " sorusuna gelince, kısmen evet!


Sitenizi analiz etmek istediğinizde artık "Google tarafından kaldırıldı" ibaresi yazmaktadır. Bu da demek oluyor ki, webmasterlar tarafınca çok önemli görülen, ve illegal yöntem ve hilelerle artırılmaya çalışılan Pagerank değeri artık baz alınmayacak. Pagerank artık saklı tutulacak ve Google tarafınca açıklanmayacak. Sitelerin kalitesi ise Trustrank ve Alexa değerlerine göre belirlenecek. Bu sistem yeni sitelerin önünü açarken, eski sitelere avantaj sağlamayacak. Güvenilirlik değeri olan Trustrank ve Alexa sıralaması önem kazanacak. Domain Authority  önemli hala gelirken, illegal yöntemler azalacak. Popüler sitelerin satışları düşerken, pagerankı yüksek sitelerden link alış verişi azalacak gibi görünüyor... Hayırlısı olsun ne diyelim :)


Detaylı bilgiler için makale tavsiyeleri: https://pazarlamailetisimi.com/google-pagerank-servisi-tamamen-kapatildi/

http://www.beyazgundem.com/bilim-teknoloji/google-pagerank-pr-degeri-uygulamasini-bitirdi-h225736.html2 yorum:

  1. iyimi oldumu kötü oldumu bilmiyorum ama neden pagerank kalktiki

    YanıtlaSil
  2. şahsım adına söyleyebilirim ki, bence iyi oldu.. çünkü bu özgün, insanlara fayda sağlayan sitelerin önünü açacaktır.

    Hile ile backlink alıp, ya da domain yaşı uzun, pagerankı yüksek diye kalitesiz içeriklerin google'da ön planda olması insanların doğru bilgiye erişmesini engelliyordu. (o)

    YanıtlaSil

 
Back to top!