Searching...
4 Ekim 2017 Çarşamba

Ella Ertesi Gün Hapı Adet Geciktirme Yapabilir mi?Korunmasız gerçekleşen ilişkilerin en büyük kurtarıcısı ertesi gün haplarıdır. İçinde tek bir hap bulunmaktadır ve fiyatı oldukça pahalıdır.  Ertesi gün hapları yapılan araştırmalara göre yüzde 90 civarında korunma sağlar. Ama ertesi gün haplarını sık kullanmak bayanların sağlığını da olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca Ertesi gün haplarını kullandığı halde hamile kaldığını iddia edenler de var.

Özellikle bayanlara tavsiyemiz şu yönde ertesi gün haplarını kullanmak yerine diğer korunma yöntemlerini kullanabilirler. Partnerinizin korunuyor olması daha sağlıklı olacaktır.Gebelik istemiyorsanız bu tür önlemleri ilişki öncesi ve esnasında sağlamak önemlidir. Ertesi gün hapları sürekli kullanılması gereken haplar değildir. Bu hapı kullandığınızda kusma, mide bulantısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurun. Kusma olayı gerçekleştiği takdirde zaten hap işlevini yitirmektedir.
İlacın prospektüsüne baktığınızda yan etki olarak adet gecikmesini göremeyebilirsiniz. Ama bu hapın en büyük yan etkileriden biri adet döngüsüne etki etmesi. Yani gecikme de olabilir erken adet görme de. Adet gecikmesi gördüğünüz taktirde hamilelik testi yapmanız önerilir.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Back to top!