Searching...
3 Ağustos 2017 Perşembe

Patlayan Şekerin Üstüne Kola İçmekten Ölünür mü?Kazara yapılan keşifler, penisilinden tutun da, yapışkan not kağıtlarına kadar birçok önemli ürünün ortaya çıkmasına neden olmuştur. İşte patlayan şekerde bu şekilde bulunmuş.
Patlayan şeker ilk kez 1976 yılında kazara William mitchell tarafından keşfedilmiş. General foods’da çalışan bilim adamı mitchell hazır bir içicek tasarlamaya çalışırken şekerli tadlandırıcı ile karbondioksiti ağzında bir araya getirdi. Kim bilir, onun bu şaşırtıcı keşfi life gevrekleri  reklamında oynayan çocuğun yani mike’ın ölümünün nedeni olabilirde, olmayabilirde. Şehir efsanesine bakılırsa mikey kola ile patlayan şekeri karıştırmayı çok severmiş ve denildiğine göre bu ölümcül karışım onun midesinin delinmesine neden olmuş.1983’te patlayan şeker piyasadan çekildi, ama kısa süre önce, razzles, sugar babies, charleston chews ve diğer nostaljik şekerlerle yeni moda oldular. Artık fen ödevi deneyi içik patlayan şeker bulmakta zorluk çekmeyeceğiniz kesin. Ayrıca o lezzetli , “soda ve patlayan şeker” bileşiminde herhangi bir tehlike olmadığını da keşfedeceğiniz kesin.
Mikey’ye gelince; kendisi sapasağlam ayakta ve şimdilerde çocuk starlık-sonrası sıkıntılarıyla baş ediyor. Diğer çocuk starlara da aşağıdaki dramatik gastrointestinal ölüm dedikodularını tavsiye ediyoruz:
1. Gary coleman’a (diff’rent strokes’tan) burundan toz meyve suyu çrkip gazlı içicek içmekten.
2. Danny bonadice’a (the partridge family’den) otuz kutu kahvaltı gevreğini içindeki şekerlemeyi mideye indirnmekten.
3. Erin moran (happy days’den) bir yandan aşırı miktarda dometes suyu içip bir yandan da sakız çiğnerken boğulmaktan.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Back to top!