Searching...
10 Mayıs 2016 Salı

Saç örneği uyuşturucu testinde kullanılabilirmi?
Rogaine ( saç dökülmesini önlemede kullanılan bir ilaç) almayı kesin. Eğer kelseniz saç ürünlerinden kar etmenin dışında bir avantajınız daha olabilir. Uyuşturucu testi için isteseler verecek saçınız yok :)

Uyuşturucular vücut tarafından emildiğinden  kişinin kanında dolaşır. Bu uyuşturucular ya da uyuşturucu metabolitleri, az miktarda saç folikülüne de geçer. Saç uzadıkça bu maddeler saçın gövdesinde depolanmış halde kalır.
Bir insana test yapıldığında saç gövdesinin çeşitli seviyelerinden örnekler alınır ki, belli bir uyuşturucunun ne kadar zaman önce kullanıldığı doğru tahmin edilebilsin. Uyuşturucular ya da uyuşturucu metabolitleri saç folikülünden yıkanarak ağartılarak ya da basınçla çıkartılamaz.

Saç testinin idrar testine kıyasla avantajı, alınan saçın uzunluğuna bağlı alınan saçın uzunluğuna bağlı olarak uyuşturucu kullanımının kaç hafta ya da kaç ay önce olduğunu açıklayabilmesidir. Diğer testlerde ise ancak son 2 ya da 4 gün içindeki kullanım anlaşılabilmektedir. Saç analizi, test yöntemleri içinde en az müdahale gerektirenidir ama çok kısa süre önceki kullanımı ortaya çıkaramayabilir. Kan tahlili her zaman için daha doğru sonuç veren, ama tabi daha fazla müdahale gerektiren bir test şeklidir. İdrar analizi ise en ucuz analiz şeklidir, sık olmayan ya da kısa süre önceki tek kullanımlık durumları ortaya çıkarabilir. İdrar analizi uyuşturucu testi metodları arasında en yaygın kullanılanıdır.
Bu yüzden eğer düzenli bir şekilde kafa buluyorsanız kafanızı kazıtmayı düşünebilirsiniz :))


0 yorum:

Yorum Gönder

 
Back to top!