Searching...
5 Mayıs 2016 Perşembe

Kolon Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?Kolon temizliğinin hazımsızlığa ve mantar enfeksiyonuna iyi geldiğini, tansiyonu kontrol ettiğini, pH dengesini sağladığını, kötü kokuları azalttığını, kolon blokajını ortadan kaldırdığını, düzgün kan pıhtılaşmasını sağladığını, akyuvar üretimini tetiklediğini, safrataşı oluşmasını önlemeye yardımcı olduğunu, kolonu parazitlerden temizlediğini, konsantrasyon bozukluğuna iyi geldiğini, ciğer ve sinüs konjesyonunu önlediğini, cilt sorunlarına ve tırnak mantarına iyi geldiğini iddia ediyor.

Kötü bir iş yükü sayılmaz doğrusu, ama tam olarak da ispatlanmış değil... ve evet potansiyel tehlikesi var.
Kolon irigasyonu (CI) büyük miktarda sıvının rektumdan bir tüp aracılığıyla kalınbağırsağa ya da kolona verildiği bir yöntemdir. Amaç bedeni kolonda birikmiş olan pisliklerden temizleyerek toksinden arındırmaktır. Bu işlem için yetmiş litre ya da daha fazla miktarda sıvı kullanılabilir. Bu sıvıların içinde ise kahve, bitkiler, enzimler ya da ayrıkotu bulunabilir.

Kolon terapisi için kullanılan makineler, geleneksel tıbbi tedavi için kullanılmadığı sürece yasadışıdır. Kolon terapisi ayrıca tehlikeli de olabilir. Komplikasyonları arasında bağırsak delinmesi, aşırı sıvı emiliminden dolayı kalp yetmezliği, elektrolit dengesizlik ve birtakım ciddi enfeksiyonlar bulunur. Mikroplu alet kullanımı yüzünden bir keresinde otuz altı kişide parazitik bir enfeksiyon olan amipli enfeksiyon görüldü.


0 yorum:

Yorum Gönder

 
Back to top!