Searching...
23 Nisan 2016 Cumartesi

G- Noktası Diye Bir Şey Var mı?

American Journal of Obsetetrics and Gynecology'de (*) 2001 yılında yayınlanan bir makale G-notkasını bir tür jinekolojik UFO olarak tanımladı. Eh, o zaman bu makalenin yazarları kendilerini uzay yolculuğuna hazırlasalar iyi olur. Tabi Kahire Üniversitesine ait şu makaleyi okuduktan sonra: "Elektrovajinogram: Vajinal Elektrik Aktivite ile Onun Cinsel Faaliyet ve Rahatsızlıklar Üzerine Etkisi". Bu çalışmanın yazarları vajinanın, penisin yarattığı basınç sırasında vajinal kasılmayı etkileyebilecek elektrik dalgaları ürettikleri hipotezini araştırdılar. Sonuçta vajinadan kaydedilebilir elektrik dalgaları geldiğini buldular. Aynı zamanda G- noktasını temsil ettiği söylenebilecek bir vajinal kasılma ayarlayıcısının bulunduğunu ve bunun da vajinadaki küçük bir erotik duyarlılık bölgesi olduğunu ileri sürdüler.

Peki nedir şu vajinal Loch Ness Canavarı?G- noktası vajinanın üst duvarında, mideye doğru, vajinal açıklığın 5 ila 7 santim yukarısında yer alan küçük bir bölgedir. Adını bir Alman doktor olan Ernst Grafenberg'den almıştır. Kendisi 1950'lerde, vajinanın ön duvarında cinsel uyarılma sırasında şişen erotik bir bölgeden bahseden bir makale yazmıştı.

G-noktasının en iyi nasıl bulunabileceğine dair çeşitli görüşler mevcuttur. Bazı kadınlar ilişki sırasında üstte olmanın en iyi yol olduğunu söyler. Kimileri ise G- noktasını keşfetmenin en doğru yolunun ise arkadan vajinal ilişki olduğunu savunur. Hatta G- noktasına erişme konusunda (bu noktanın konumu dolayısıyla) daha kısa, daha küçük bir penisin çok daha etkili olabileceğini iddia edenler bile var. Bulunduğu yere dair bir ipucu vermek için şunu söyleyebiliriz; bazı kadınlar G- noktalarına dokunulduğunda aniden işeme arzusu duyarlar... aslında bu hiçde şaşırtıcı değil çünkü G-noktası üretranın (*) hemen yanındadır.


(*) Amerikan Kadın Doğum ve Jinekoloji Dergisi

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Back to top!