Searching...
1 Mayıs 2014 Perşembe

En Güzel Regaip Kandili Mesajları 2014


1.       Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, kandilin mübarek olsun.
2.       Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.
3.       Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.
4.       Bu gece Regaip Kandili… Dua edelim. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız af olsun. Hayırlı kandiller.
5.       Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaip kandiliniz hayırlı olsun!
6.       Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.
7.       Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi yönden daha önemli ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece Allah’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler bin bir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun.
8.       Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Regaip kandiliniz mübarek olsun.
9.       Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kâinatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle. İyi Kandiller.
10.   Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.
11.   Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.
12.   Ey gönül! Bilmez misin gözler sebepsiz yaşarmaz, dudaklar sebepsiz kurumaz. Gönüllerde bir dert olmadıkça kimsenin yüzü sararmaz. Allahım ölmeden önce tevbeyi, ölüm anında saadeti, ahrette cenneti, cennetinde cemalini göstermeyi nasip eyle.Dualarınız kabul, kandiliniz mübarek olsun.
13.   Baki sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayrılık saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.
14.   Allah aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, beni de an bu gece… Kandiliniz mübarek olsun.
15.   Bir zerreyi Ya Rab, lütfuna talibim. Sen ikram etmezsen ben gariplerden de garibim. Sen dilersen boşa çıkmaz emeklerim. Can ver Ya Rab uğrunda ölecek. Göz ver ya rab, dünyada ağlasa da ahrette gülecek. Ahirette ebedi saadete erişip gülebilmek duası ile.Kandiliniz mübarek olsun.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Back to top!